foto AradON
” data-medium-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2023/07/0287612thumbnail3619339196084868747062102128279165132169504n-600×400.jpg” data-large-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2023/07/0287612thumbnail3619339196084868747062102128279165132169504n-1024×682.jpg” title=”Au început lucrările la tronsonul lipsă de pe autostrada Sibiu – Nădlac (foto) 1″/>
Bucata de autostradă care lipseşte între Nădlac şi Sibiu, respectiv „ciotul” aflat la limita judeţelor Timiş şi Hunedoara, între localităţile Margina şi Holdea, a intrat în lucru. Cunoscută drept „Autostrada urşilor”, datorită celor două tuneluri care vor fi construite pe acest tronson, tuneluri pe care urşii ar urma să migreze dintr-o parte în alta a […]
Au început lucrările la tronsonul lipsă de pe autostrada Sibiu – Nădlac (foto)