Viperele și-au făcut apariția anul acesta în zona Păltiniș. Salvamontiștii sibieni le sugerează turiștilor să fie atenți pe traseele de drumeție pe care le parcurg. În stațiunea Păltiniș viperele și-au făcut simțită prezența. Primăria Sibiu a intervenit cu substanțe pentru a le alunga din zonele aglomerate, inclusiv din stațiile de autobuz. „Viperele au apărut în […]
Acțiune de stârpire a viperelor după apariția lor pe traseele de drumeție din Păltiniș