Lucrările de modernizare a aproape un kilometru de drum al DJ 709F din masivul Parâng au debutat. Lucrarea este una dificilă pentru că în munte trebuie aduse materiale iar mașinile sunt de mare tonaj.
Cu toate acestea Costel Avram, administratorul public al Consiliului Județean Hunedoara, spune că este încrezător în constructor care va efectua o lucrare de calitate.
”Promisiunea făcută celor care dețin cabane și alte spații de cazare în zona Masivului Parâng devine realitate. Ca parte a echipei președintelui Laurențiu Nistor, mă bucur să pot anunța că au început lucrările de modernizare a unui sector de aproximativ 800 m al DJ 709F, practic continuarea proiectului finalizat în urmă cu ceva vreme de către Consiliul Județean Hunedoara. Iată că faptele devin realitate. Și să nu vă gândiți că a moderniza 800 de metri de drum în creierii munților este un lucru simplu! Este o provocare, dar promisiunea făcută trebuie respectată! Le urez drumarilor să aibă spor și să ne ofere o lucrare reușită! Turismul este o prioritate, iar Valea Jiului merită întreaga noastră atenție și preocupare!”, informează Costel Avram administratorul public al Consiliului Județean Hunedoara.
FOTO: FACEBOOK COSTEL AVRAM ADMINISTRATOR PUBLIC CONSILIUL JUDEȚEAN HUNEDOARA
Acest articol Au început lucrările la drumul din Masivul Parâng a aparut prima data in Servuspress.