Astăzi, cu ocazia sărbătorii de 1 mai, m-am deplasat împreună cu organizația municipală PSD Sebeș la Petrești, pentru a fi în compania faimoasei fanfare. De aproape 150 de ani, Fanfara Petrești anunță venirea primăverii pe străzile din localitate, îmbrăcați festiv și „împodobiți” cu flori. Ca și în fiecare an, artiștii fanfarei au intonat “Der Mai […]
The post Astăzi,