Atletul Andrei Gafița (CSM Unirea Alba Iulia/ CS Unirea Alba Iulia) a devenit din nou vicecampion național. Sportivul pregătit de antrenorul Gabriel Avram a cucerit medalia de argint în cadrul Campionatului Național de marș 20.000 de metri pentru Seniori,