Un bărbat care fusese condamnat la 23 de ani de închisare a reușit să fugă de sub escortă în această dimineață. Potrivit polițiștilor, deţinutul DINCĂ ADRIAN CONSTANTIN în vârstă de 32 de ani, condamnat definitiv la o pedeapsă privativă de libertate de 23 de ani şi 10 luni pentru săvârşirea infracţiunii de tâlhărie calificată, clasat în regim maximă siguranţă, a părăsit Spitalul „Bagdasar Arseni”din Bucureşti, unde se afla internat pentru investigaţii medicale.
„În vederea capturării deţinutului au fost dispuse măsuri specifice,