Doi băimăreni sunt propuși pentru a fi membri în Consiliul de Administrație al Federației Romane de Handbal la alegerile care vor avea loc la finele lunii aprilie. Bătălia cea mare se dă pentru funcția de președinte al Federației, fiind multe voci nemulțumite de actuala conducere a Federației, în speță Alexandru Dedu, și care și-ar dori o schimbare. Pentru funcția de președinte sunt depuse patru candidaturi, rămane de văzut cine va caștiga.
„La propunerea Clubului Sportiv Minaur Baia Mare am fost înscris pe lista candidaților pentru funcția de membru al Consiliului de Administrație al Federației Române de Handbal la Adunarea Generală de alegeri din 28 aprilie 2022”,