În 2018, Irina Columbeanu părăsea România și se muta în SUA, alături de mama ei, Monica Gabor, și de iubitul acesteia, Mr. Pink. Iar timp de aproximativ șase ani, tânăra nu s-a mai întors în țara noastră.
În această vară, mai exact pe 14 iunie, fiica lui Irinel Columbeanu a venit în vacanță în România, unde a petrecut aproape o lună. Decizia Irinucăi pare să fi venit după ce a aflat că tatăl ei a ajuns să locuiască într-un azil, are probleme de sănătate și a rămas fără întreaga avere.