Telefoanele sunt ideale pentru transmiterea microbilor! O spun cei de la RO Vacccinare, care fac cunoscut un lucru pe care îl știm cu toții. Și anume că aproape că nu mai există persoane care să nu dețină cel puțin un telefon mobil de care este aproape nedespărțit. Însă, conform unor studii, telefoanele sunt dispozitivele perfecte și pentru transmiterea microbilor, fiind chiar mai periculoase decât scaunele de toaletă.
„În urma studiilor s-a constatat că există în medie 17.000 de copii ale genelor bacteriene pe un singur telefon mobil,