Un grav accident rutier s-a produs, pe DN 66, în localitatea Bănița. Trei persoane au fost rănite în urma unei coliziuni între două autoturisme, traficul, pe ambele sensuri, fiind blocat.
La fața locului s-au deplasat mai multe echipaje de intervenție. Potrivit ISU Hunedoara, o femeie aflată în stop cardio- respirator este resuscitată, în acest moment, de către echipajele medicale. De asemenea, conducătorul auto al unui autoturism implicat în coliziune a fost descarcerat din autovehicul și transportat la spitalul din Petroșani cu traumatisme la nivelul fetei și membrelor inferioare și o a treia victimă a primit asistență medicală la fața locului.
Sursa foto: ISU Hunedoara
Pompierii s-au deplasat la fața locului cu două autospeciale de intervenție cu descarcerare și două ambulanțe SMURD. De asemenea, sunt prezente la locul accidentului și două ambulanțe ale SAJ.
Centrul Infotrafic din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române (IGPR) a informat că, circulația rutieră a fost blocată pe ambele sensuri de mers, valorile de trafic fiind ridicate.
Revenim cu amănunte
Acest articol Accident grav pe DN 66, la Bănița. Trei persoane rănite în urma unei coliziuni între două autoturisme– trafic blocat a aparut prima data in Servuspress.