Primarul Cristian Albu a anunțat că în cursul zilei de ieri, 12 aprilie 2022, a fost semnat contractul de reabilitare și modernizare a iluminatului public din orașul Abrud.
Noul sistem de iluminat public va avea în componență 800 de corpuri de ilumint, va beneficia de telegestiune iar lucrările vor începe imediat. Valoarea acontractului, de aproape 800.000 de lei + TVA,