La doi ani de când perechea de tigri siberieni de la Grădina Zoologică Oradea a dat naștere primilor săi pui, un mascul și o femelă, „minunea” s-a întâmplat din nou. Astfel, tot în luna mai, 2024, au venit pe lume alți doi pui jucăuși de tigru siberian, de această dată două femele, cu blană pufoasă […] » Mai multe detalii