Duminică, 2 iulie, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliției Județean Sălaj împreună cu cei ai Biroului de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Zalău, cu sprijinul jandarmilor, au depistat și reținut un zălăuan de 20 de ani, urmărit național. Judecătoria Oradea a emis pe numele bărbatului un mandat de executare a unei pedepse privative de libertate, fiind condamnat la trei ani și patru luni de închisoare, în regim de detenție, pentru săvârșirea infracțiunilor de furt calificat și complicitate la înșelăciune. » Mai multe detalii