Una dintre problemele cu care se confruntă și în Sălaj medicii de familie, dar și medicii specialiști este cea a pacienților care ajung în cabinetul medical după ce au urmat tratamente pe care le-au cules de pe internet, mai ales la recomandarea unor persoane întâlnite virtual, pe grupuri de socializare. Vicepreședintele Colegiului Medicilor Sălaj, doctorul Csakvari Alexandru, ne-a declarat că una dintre probleme este cea a părinților care îi tratează pe copii cu medicamente nepotrivite, alegeri pe care le fac în baza unor sfaturi primite pe rețele de socializare în… » Mai multe detalii