Sindicaliștii federației „Solidaritatea Sanitară” continuă protestele. Medici din Sibiu și din restul țării au pichetat joi spitalele. O astfel de acțiune a avut loc și la Spitalul de Pediatrie – Secția Boli Infecțioase, la Spitalul de Psihiatrie și la Spitalul TBC. Angajații sunt nemulțumiți de indiferența Guvernului față de adevăratele revendicări din Sănătate, considerând Ordonanța […]
VIDEO Medicii au pichetat spitalele din Sibiu – Sindicaliștii: „Să nu ne mai amăgească cu o sută de lei”