O adevărată tragedie ar fi putut avea loc la începutul săptămânii în Cisnădie. Șoferul unui autoturism a trecut glonț pe lângă o fetiță care pusese piciorul pe trecerea de pietoni și voia să treacă strada. Deși restul participanților la trafic erau opriți la zebră pentru a acorda prioritate pietonilor, individul periculos a călcat pedala și i-a dat tot înainte.
Un cititor Ora de Sibiu a trimis pe adresa redacției o filmare din trafic. Luni dimineața, în jurul orei 11:40, o fetiță aproape că a fost călcată pe o trecere de pietoni din Cisnădie.