FC Hermannstadt a reușit duminică după amiază să promoveze în liga 1, la capătul partidei terminată 0-0 cu Steaua. Sibienii au revenit în liga 1 după un an de la retrogradare. Peste 3000 de spectatori au asistat la sărbătoarea promovării. Jucătorii lui Măldărășanu au dansat de bucurie la finele meciului.
VEZI ȘI: VIDEO Fiesta la Sibiu – Artificii și torțe la sosirea celor de la FC Hermannstadt după promovarea în liga 1
Meci cu miză mare pentru fotbalul sibian. După ce a consfințit disputarea ultimului meci din istorie pentru Gaz Metan Mediaș (DETALII AICI),