Daniela Cîmpean, președintele Consiliului Județean Sibiu, le-a transmis sibienilor un mesaj de Paște. Gândurile bune se îndreaptă și către vecinii ucraineni care traversează poate cea mai grea perioadă.
Dragi sibieni,
Îmi doresc ca Sărbătorile Pascale să ne aducă în primul rând pace și sănătate. Să ne bucurăm că putem petrece Învierea alături de familie, de cei dragi nouă, în locurile pe care le numim “acasă”. Sfintele Paști să ne fie prilej de a sta împreună, cu recunoștință pentru tot ceea ce este bun și frumos în viețile noastre.