Curba de pe șoseaua Alba Iulia, din panta care coboară dinspre strada Andrei Șaguna, devine la fel de proverbială ca podul de pe strada Viitorului în care se înfige mereu câte o dubiță prea înaltă. Doar că aici, în curbă, lucrurile pot deveni mult mai grave. Și asta deoarece constant câte un șofer teribilist pierde controlul volanului și ori se oprește în stâlpii de pe mijlocul drumui, ori ”parcheză” mașina cu roțile în sus. Un instructor auto și profesor de legislație explică șoferilor cum trebuie abordate astfel de porțiuni de drum tocmai pentru a evita evenimentele neplăcute. » Mai multe detalii