Sursa: Youtube/George și Claire
” data-medium-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2022/05/claire-si-george.jpg” data-large-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2022/05/claire-si-george.jpg” title=’VIDEO: Cuplul de vloggeri George și Claire se mută din Sibiu – “Este un oraș supraevaluat. Pe multe străzi eu nu mă simt sigură” 6’/>
Cuplul de vloggeri Claire și George, care s-au stabilit în Sibiu la începutul verii trecute, au decis că e momentul să se mute pentru că „nu mai sunt compatibili cu orașul”. Motivele mutării sunt reprezentate în principal de: aglomerație, agresivitate în trafic, lipsa trotuarelor și a locurilor de parcare.
Principalul motiv pentru care cuplul a luat această decizie este din cauza aglomerației: „Am ales Sibiul crezând că este mai liniștit, dar din păcate de-a lungul timpului am realizat că de fapt Sibiul este un oraș foarte aglomerat,