Cel mai periculos traficat de droguri din lume, Dario Antonio Usuga, a fost extrădat în Statele Unite.
„Vreau să informez că Dairo Antonio Usuga, zis Otoniel, a fost extrădat. Este cel mai periculos traficant de droguri din lume, ucigaş de lideri sociali şi poliţişti, un violator de copii şi adolescenţi. Astăzi, triumfă legalitatea, statul de drept, forţa publică şi justiţia”, a declarat miercuri seară preşedintele columbian, într-un mesaj video postat pe Twitter, relatează observatornews.ro
Media locale au difuzat imagini cu un convoi impresionant de vehicule blindate,