Infecțiile respiratorii fac ravagii, în acest sezon, în rândul copiilor. Sute de copii au ajuns la Spitalul Județean de Urgență cu afecțiuni respiratorii, în luna decembrie a anului 2022, iar situația este continuare îngrijorătoare.
Peste 500 de copii s-au prezentat, în luna decembrie, la Unitatea de Primire Urgențe Pediatrie cu infecții respiratorii. De asemenea, din 301 pacienți internați la Pediatrie,