Directorul adjunct al Școlii 16 din Sibiu și-a depus demisia din funcția de conducere, după aplicarea noii grile salariale în Educație.
” data-medium-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2021/04/Santier-Scoala-6-16.jpg” data-large-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2021/04/Santier-Scoala-6-16.jpg” title=”Val de nemulțumiri printre directorii școlilor din Sibiu – Câștigă mai puțini bani decât dacă ar rămâne doar profesori la catedră 53″/>
Directorul adjunct al Școlii 16 din Sibiu și-a depus demisia din funcția de conducere, după aplicarea noii grile salariale în Educație.
” data-medium-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2021/04/Santier-Scoala-6-16.jpg” data-large-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2021/04/Santier-Scoala-6-16.jpg” title=”Val de nemulțumiri printre directorii școlilor din Sibiu – Câștigă mai puțini bani decât dacă ar rămâne doar profesori la catedră 52″/>
Ca urmare a noii grile de încadrare salarială remisă de Ministerul Educației, mai mulți directori de unități școlare din Sibiu reclamă faptul că sumele încasate pentru luna iunie au fost mai mici decât unele salarii încasate de profesorii sau învățătorii acelorași unități școlare. După intrarea în vigoare la 1 iunie a Ordonanței de Urgență care […]
Val de nemulțumiri printre directorii școlilor din Sibiu – Câștigă mai puțini bani decât dacă ar rămâne doar profesori la catedră