Un nou val de căldură ne așteaptă la începutul lunii iulie, luna lui Cuptor. Astfel, temperaturile vor ajunge, în Bistrița-Năsăud, și la 35°C.
„Suntem în plină advecție de aer cald de origine tropicală, astfel, vă transmit, în fiecare zi, maximele termice diurne înregistrate la nivel de județ.
Valul de căldură se va intensifica în următoarele două zile,