Poliția Brașov a anunțat luni, 22 aprilie, că adolescentă dispărută din Bod a fost găsită.
Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Brașov au efectuat verificări pentru identificarea unei persoane dispărute, după ce au fost sesizați cu privire la faptul că BIRKI REBECCA-ANA-MARIA, în vârstă de 17 de ani, ar fi plecat voluntar de la domiciliul unei rude, din comuna Bod, județul Brașov, în după-amiaza zilei de 21 aprilie, fără a se cunoaște destinația și fără a mai reveni până în prezent. Aceasta are următoarele semnalmente: înălțimea de aproximativ 1,70 m,