Un urs care a fost capturat în Râșnov și mutat într-o pădure aflată la distanță oraș, s-a întors de curând și a început să dea tărcoale policlinicii.
„Ursul care coboară în aceste zile în zona policlinicii, și nu numai, a mai fost capturat de autoritățile locale și relocat, așa cum prevede legea. Animalul sălbatic a fost înregistrat și este monitorizat în permanență. Din datele Ocolului Silvic Râșnov, ursul s-a întors în oraș și a făcut o obișnuință din a căuta hrană în tomberoane.