Un turist aflat în stare de epuizare fizică a fost recuperat, sâmbătă, de salvamontiştii din Azuga, după ce a fost abandonat în pădure de ghidul montan pe care îl plătise şi care şi-a continuat traseul împreună cu restul grupului, potrivit Salvamont Prahova. Conform informaţiilor postate pe pagina de Facebook a Salvamont Prahova, persoana în cauză se afla la prima drumeţie în zona montană şi a plătit un ghid montan care îşi face reclamă pe reţelele sociale. „S-a alăturat unui grup condus de un aşa-zis ghid montan ce îşi face reclamă pe reţelele sociale,