Un bărbat a fost salvat de salvamontiști după ce a căzut duminică în zona Viștea Mare-Moldoveanu din masivul Făgăraș,
Un elicopter SMURD nu a putut ajunge la locul incidentului din cauza condițiilor meteo nefavorabile, astfel că 22 de salvatori montani din cadrul Serviciului Județean Salvamont Argeș au intervenit pe cale terestră. Potrivit interesargesean.ro, operațiunea de salvare a durat aproximativ 20 de ore. Când a fost salvat și transportat la o ambulanță, bărbatul era conștient și cooperant, avea o stare generală bună, o fractura de gleznă și multiple contuzii.