Pompierii sibieni au intervenit de urgență vineri seara, 14 iunie, pe autostrada A1, la ieșirea spre localitatea Boița, într-o parcare, pentru a stinge un incendiu izbucnit la un ansamblu TIR aflat în staționare. „La fața locului pompierii au intervenit cu două autospeciale de stingere, o autocisternă și un echipaj SMURD. Incendiul se manifesta generalizat, atât […]
Un tir care transporta aspiratoare a luat foc într-o parcare la ieșire din Boița (foto)