Un șofer băut a intrat cu tractorul în poarta unei case din județul Brașov.
În data de 1 septembrie a.c., polițiștii au primit o sesizare care indica faptul că un tractor a pătruns în curtea unui imobil.
Imediat după primirea sesizării, forțele de ordine s-au deplasat la locul indicat. Ei au identificat un bărbat în vârstă de 63 de ani. Acesta le-a declarat polițiștilor că a pierdut controlul asupra direcției de mers a tractorului. Acest fapt a dus la avarierea proprietății.