După ani la rând în care persoanele dependente de droguri erau internate în spitalele de psihiatrie pentru recuperare, s-a decis că vor fi înfiinţate şi organizate centre de dezintoxicare în fiecare dintre cele opt regiuni de dezvoltare ale ţării, conform unei legi promulgate de președintele Klaus Iohannis.Actul… » Mai multe detalii