Un șofer din Oradea a scăpat de amendă, după ce a demonstrat în instanță că, deși fiola indicase 0,05 mg/l alcool în aerul expirat, el nu consumase deloc alcool. Bărbatul fusese oprit de un echipaj de poliție pe Calea Clujului din Oradea, în ianuarie anul acesta.Când i-au cerut să prezinte documentele,… » Mai multe detalii