Alertă într-un carteir din Târgoviște. Un mesaj RO-ALERT a anunțat faptul că în cartierul Priseasca a fost văzut un leu.
”A fost semnalată prezenţa unui animal sălbatic (leu) în mun. Târgovişte, cartier Priseaca, zona staţia peco Helene! Evitaţi zona, rămâneţi în locuinţe! Păstraţi distanţa faţă de animal şi nu încercaţi să vă fotografiaţi cu acesta”. este mesajul ISU Dâmbovița emis prin Ro-Alert.
Un cetăţean a sunat la 112 şi a anunţat că a văzut un leu în cartierul Priseaca din Târgovişte,