Un elev din Oradea a dat Ministerul Educației și Inspectoratul Școlar în judecată, după ce și-a văzut nota finală, de după contestații, la Bacalaureat.Denis a susținut examenul maturității anul trecut. Tânărul obținuse 9,45 la proba matematică. Fiind un elev cu rezultate foarte bune la învățătură Denis… » Mai multe detalii