Un bărbat aflat la Zilele Bistriței a fost depistat de jandarmi având asupra sa un cuțit. Acestuia i s-a întocmit un dosar penal.
.
„Vineri seara, jandarmii aflați în dispozitivul care asigura ordinea publică la Zilele municipiului Bistrița s-au autosesizat cu privire la un bărbat de 41 de ani care avea asupra sa un cuțit cu lama de 18 cm.