Joaquín García, paznic la o stație de tratare a apei din Cádiz, Spania, a fost angajat de administrația locală de peste 20 de ani. Cu toate acestea, el a încetat să mai vină la muncă, considerând mediul de lucru prea stresant.
Avocatul său a susținut că Joaquín nu a mai venit la serviciu deoarece era „agresat” de colegi și pentru că „n-ar fi avut nimic de făcut la muncă”.
În mod uimitor, acest plan a funcționat timp de șase ani. În tot acest timp,