Autor: Mihai Nistor
l Locuri unde pacienților le este teamă să ajungă
În apropierea parcului din fața liceului Șaguna, situat față în față cu spitalul de neurologie și în vecinătatea clădirii Inspectoratului Școlar de pe strada Brâncoveanu, se află o clădire imensă și abandonată de 9 ani. În grădina din fața acesteia, vegetația sălbatică a crescut și a accentuat aspectul de abandon. Cornișa clădirii stă să cadă, iar arborii Tuia sunt pe cale să depășească clădirea în lupta pentru supremație cu ceilalți copaci din zonă.