Directorul asociaţiei care administrează Lacul Sfânta Ana, din Harghita, este decis să nu mai primească turiştii care în drumul lor se opresc să hrănească urşii. Acesta spune că prin astfel de gesturi vizitatorii obişnuiesc urşii să asocieze prezenţa oamenilor cu hrana, ceea ce poate duce oricând la… » Mai multe detalii