După ce a fost scos din uz din cauza unui accident, trenulețul Thomas se întoarce, în 1 iunie, în Parcul „Regele Mihai I al României”. Trenulețul Thomas va fi la datorie pentru micii călători de la ora 10.00.
„De data aceasta, traseul va fi unul restrâns, pentru a permite părinților să aibă mereu în câmpul vizual deplasarea trenulețului cu cei mici.