Fostul patron al lui FC Brașov din perioada 1999 – 2016, Ioan Neculaie, consideră că Alex Chipciu și Mugurel Buga au fost cei mai valoroși jucători pe care i-a avut la Brașov. Neculaie spune că Alex Chipciu, fotbalist transferat de FC Brașov la FCSB, este un jucător de calitate, iar Mugurel „Pele“ Buga a fost un „fotbalist bun, dar leneș “. „Singurul care-mi vine în minte este Chipciu. Era un jucător de calitate, dar nu știu de ce s-a stins destul de repede. Și Buga a fost un fotbalist bun,