Tenis de masă. Bernadette Szocs, două medalii de argint la WTT Contender Lima 2023.
Jucătoare de tenis de masă Bernadette Szocs a obținut două medalii de argint la concursul WTT Contender Lima 2023. Potrivit clubului Steaua, „la puternicul turneu WTT Contender Lima 2023 (Peru), sportiva noastră a cucerit două medalii de argint în probele de simplu feminin și dublu mixt.
La dublu mixt, perechea Bernadette Szocs/Ovidiu Ionescu a fost învinsă în finală de dublul spaniol Alvaro Robles/Maria Xiao, scor 2-3 (2-11, 11-8,