Peste 300 de motociliști din județul Sibiu, dar și din țară au participat, sâmbătă, la deschiderea sezonului moto. Organizațiile și cluburile au continuat tradiția și au organizat un marș în oraș, după care au luat parte la o serie de activități organizate în colaborare cu IPJ Sibiu cu scopul de a informa motocicliștii, dar și ceilalți participanți la trafic, despre importanța respectării regulilor de circulație pentru a preveni accidentele rutiere.
La ora 11:00, parcarea din zona magazinului Dedeman de la ieșirea din Sibiu spre Șelimbăr era plină de motociliști veniți din toate colțurile țării.