FOTO – arhivă
” data-medium-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2023/07/copii-internati-600×336.png” data-large-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2023/07/copii-internati-1024×574.png” title=”Starea celor 23 de copii aduși la spital de la ștrandul din Avrig. Doar unul a fost externat 4″/>
Peste douăzeci de copii, cazați la o pensiune din Avrig, au fost transportați la spital marți seara cu suspiciune de toxiinfecție alimentară. Din cei 23 de copii ajunși la CPU al Spitalului Clinic de Pediatrie Sibiu, 22 au rămas în continuare internați. Starea de sănătate a copiilor ajunși la spital din cauza unei posibile toxiinfecții […]
Starea celor 23 de copii aduși la spital de la ștrandul din Avrig. Doar unul a fost externat