Un videoclip filmat de o solistă de muzică populară din Bistrița-Năsăud a intrat în vizorul activiștilor de mediu după ce artista a filmat parte dintre cadre în Munții Rodnei. Scenele idilice pe pajiștea alpină din munți nu au fost pe placul tuturor, având în vedere că aceastea au fost filmate în Poiana cu Narcise, iar artista apare cu un buchet de narcise în mână.