Șoferi scoși din traficul de pe DN1 pentru consum de alcool.
Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit pentru control, în data de 5 iulie, doi conducători auto care consumaseră băuturi alcoolice.
Primul incident a avut loc în jurul orei 22.00, pe Drumul Județean 140, în localitatea Puchenii Mari. Un bărbat de 35 de ani, aflat la volanul unui autoturism, a fost testat cu aparatul etilotest după ce polițiștii au observat că emana halenă alcoolică. Testul a indicat o valoare de 0,48 mg/l alcool pur în aerul expirat.