Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Brașov – Biroul Rutier au depistat, în trafic, doi conducători auto, pentru care testarea cu aparatul din dotare a indicat consumul de băuturi alcoolice.
La data de 22 iulie, în jurul orei 06:00, în timp ce efectuau serviciul de monitorizare și control asupra traficului rutier, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Brașov – Biroul Rutier au oprit, pentru control, un autoturism, care se deplasa pe strada Calea Făgărașului, din municipiul Brașov.
În timpul controlului, întrucât prezenta manifestări specifice consumului de alcool,