Polițiștii Compartimentului Rutier Sângeorz-Băi au întrerupt „distracția“ unui șofer beat după ce au fost sesizați cu privire la faptul că, pe o stradă din oraș, un autoturism se deplasează haotic.
„În scurt timp, polițiștii au observat în trafic autoturismul în cauză și i-au efectuat conducătorului auto semnalele regulamentare de oprire. Întrucât nu s-a conformat, și-a continuat deplasarea conducând agresiv,