Singura fabrică de ciocolată din România, Galatic din Baia Mare, a intrat joi, 30 martie 2023, în insolvență. Galactic, în prezent singura fabrică integral românească de ciocolată prin prisma structurii asociative, și-a cerut recent insolvența, cu scopul declarat de a depăși impasul în care se regăsește. Astăzi, instanța a aprobat cererea, iar Eurosmart va gestionat […]
Singura fabrică de ciocolată din România a intrat în insolvență