foto: arhivă
” data-medium-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2021/06/2-lemn-ardere-buna-centrale-seminee-sobe.jpg” data-large-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2021/06/2-lemn-ardere-buna-centrale-seminee-sobe.jpg” title=”Șoferi prinși băuți la volan în Șelimbăr și Cisnădie 8″/>
foto: arhivă
” data-medium-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2021/06/2-lemn-ardere-buna-centrale-seminee-sobe.jpg” data-large-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2021/06/2-lemn-ardere-buna-centrale-seminee-sobe.jpg” title=”Șoferi prinși băuți la volan în Șelimbăr și Cisnădie 7″/>
Polițiștii din Agnita efectuează cercetări într-un dosar penal ce vizează săvârșirea infracțiunii de tăiere și sustragere ilegală de arbori. Doi bărbați au furat lemne din pădurea unui localnic.
În 18 iunie, un bărbat din Bruiu a sesizat faptul că doi localnici ar fi tăiat nişte arbori din pădurea care aparţine unei persoane private, pe care i-ar fi transportat cu o căruță la domiciliul acestora din Bruiu.
„În urma cercetărilor și investigațiilor efectuate, au fost identificați cei doi bărbați,