Senatoarea ex-AUR Diana Șoșoacă nu se jenează să-și afișeze legăturile cu Rusia, aceasta numărându-se printre oaspeții recepției organizate, vineri, de Ambasada Rusiei la București,cu ocazia Zilei Diplomatului Rus.
Deși n-a împărtășit momentul urmăritorilor săi de pe rețele de socializare, cum obișnuiește să facă, Șoșoarcă a pozat alături de oficiali ruși, fiind postată ulterior pe contul Ambasadei Rusiei, scrie g4media.ro.
În cadrul acestei recepții a existat și o dare de seamă, din partea ambasadorului rus, pe tema așa zisei „operațiune militară speciale” pe care Rusia o menține în Ucraina de un an de zile.